Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie


Miasto Sosnowiec w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „DOGMA” prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji dla mieszkańców Miasta.

Na stronie internetowej www.dogma.org.pl pod linkiem https://dogma.org.pl/lokalizacje/sosnowiec/ (kliknij w link) znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Miasta.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnych porad obywatelskich działają w trybie stacjonarnym.

Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:

http://www.bip.um.sosnowiec.pl/m,7044,darmowa-pomoc-prawna-i-poradnictwo-obywatelskie.html (kliknij w link)

Na poradę należy się umówić telefonicznie pod nr tel. 502 050 908 w godzinach pracy urzędu Miasta

Na stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

 

Ponadto na terienie miasta działa również „Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Miasta dla obcokrajowców" jest świadczona w następujących punktach:

  • ul. Naftowa 35 (Punkt Terenowy MOPS), czwartek godz. 9.00 – 13.00
  • ul. Baczyńskiego 14 (Punkt Terenowy MOPS Przychodnia „Milowice”) – czwartek godz. 15.00 – 19.00.

 Pomoc prawna jeste udzielana w języku angielskim.

Harmonogram porad prawnych z zakresu prawa cudzoziemców oraz porad prawnych w językach obcych na terenie Polski dostępny jest pod następującym linkiem: https://np.ms.gov.pl/aktualnosci/pomoc_dla_ukrainy,63

 

Ulotka strona 1    Ulotka strona 2    Ulotka strona 3     Ulotka strona 4

 

Kliknięcie spowoduje otwarcie plikuInformacja na temat punktów porad nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji dla mieszkańców Miasta. (kliknij aby otworzyć)

Kliknięcie spowoduje otwarcie plikuNiezbędnik Prawny – Rozporządzenie na wypadek śmierci. Sposoby na przekazanie majątku za życia (kliknij i otwórz)

Kliknięcie spowoduje otwarcie plikuNiezbędnik Prawny – Obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dzieci, między małżonkami oraz wobec krewnych (kliknij i otwórz)