Aktywna zima w PAL Kazimierz


Styczeń dla uczestników PAL Kazimierz obfitował w moc atrakcji. Dla najmłodszych cyklicznie odbywały się zajęcia manualne, plastyczne, ruchowe i animacyjne. W dniu 22 stycznia jako partnerzy, współorganizowaliśmy wraz z POK Kazimierz oraz MBP Filia nr 10, zabawę karnawałową dla dzieci z dzielnicy. Przygotowaliśmy wiele atrakcji a formie animacji, zabaw, oraz konkursu z nagrodami za najbardziej oryginalne przebranie karnawałowe. W dniu 29 stycznia rozpoczęły się również zajęcia dla dzieci, w ramach ferii zimowych. Do udziału zaprosiliśmy również dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 33 na seans filmowy z poczęstunkiem.

Dla seniorów cyklicznie odbywały się zajęcia z szycia, w ramach których wykonano piękne poduszki – chmurki, oraz materiałowe pokrowce na sztućce, a także przygotowano wykroje pod sukienki letnie.  W dniu 31 stycznia odbyła się wycieczka edukacyjno-integracyjna do sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, oraz Ogrodów Świateł. Seniorzy brali również udział w cyklu zajęć manualnych, min. decoupage, oraz zajęć z makramy. Odwiedzili również salę widowiskowo-koncertową „MUZA”, gdzie obejrzeli spektakl teatralny „Inteligenci”, oraz wzięli udział w koncercie kolęd i pastorałek w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Panie z klubu odwiedziły również Centrum Kształcenia Zawodowego, korzystając z usług uczennic tej szkoły w zakresie farbowania, cięcia i modelowania włosów.

Pracownicy socjalni PAL wraz z uczestnikami, wzięli również udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w sztabie szkolnym LO im. Emilii Plater.