Aktywny maj w Klubie dla Mieszkańców "Kazimierz"


Członkowie klubu mieszkańca „Kazimierz” bardzo aktywnie spędzili miesiąc maj. Seniorzy co tydzień spotykali się na zajęciach z szycia, podczas których wykonali piękne kosmetyczki, torby oraz poduszki – kury. Wzięli również udział w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Transportu Metropolitalnego, na którym omówione były problemy komunikacji publicznej i dojazdu do dzielnicy Kazimierz i przyległych okolic, oraz ogólne tematy związane z transportem publicznym. Celem spotkania było usprawnienie i poprawa możliwości przemieszczania się między dzielnicami Sosnowca. Seniorki brały również udział w zajęciach z rękodzieła artystycznego.

Młodzież polska i ukraińska, wzięła udział w akcji „Czysta dzielnica”, polegającej na sprzątaniu najbliższej okolicy oraz roznoszeniu ulotek promujących zachowania ekologiczne.

Pracownicy socjalni przeprowadzili zajęcia edukacyjne w dwóch przedszkolach na ternie Kazimierza, o tematyce ekologii, recyklingu i dbania o czystość swojej dzielnicy. Pracownicy socjalni wzięli udział w „Dniu dziecka” zorganizowanego przez Koło PZW Kazimierz promując PAL dołączając się ze słodkościami i drobnymi prezentami dla dzieci. 

Najmłodsi klubowicze regularnie brali udział w zajęciach manualno – plastycznych, tworząc piękne upominki dla mam, min. Kartki, butelki, serca. W zajęciach uczestniczyły również dzieci z Ukrainy. Dzieci brały również udział w zajęciach animacyjnych, ruchowych, seansach filmowych, grach i zabawach. Najmłodsi klubowicze z Ukrainy również chętnie brali udział w zajęciach  - malowały na porcelanie, wykonywały prasowanki, ręcznie szyte breloczki.