Aktywny wrzesień w Klubie dla Mieszkańców „Konstantynów”


Wrzesień w Klubie dla Mieszkańców „Konstantynów” był bardzo kolorowy i aktywny.

Uczestnicy w Muzeum Schoena  zobaczyli wyjątkową wystawę „Marian Malina – retrospekcja”. To hołd złożony wielkiemu sosnowieckiemu artyście, jednemu z najwybitniejszych polskich grafików XX wieku. Artysta tworzył głównie linoryty oraz cellografie - żłobienie rozgrzanym rylcem płyt z tworzywa sztucznego. Marian Malina urodził się w Sosnowcu, niechętnie opuszczał swoje miasto. Był symbolem przywiązania do swojej małej Ojczyzny. Miasto uhonorowało go kilka lat temu nazwaniem jego imieniem osiedla, gdzie żył i gdzie powstawały jego prace. Dom, w którym mieszkał i tworzył ma okolicznościową tablicę, a osiedle Mariana Maliny przypomina o tym artyście.

W ramach rewizyty w Klubie gościli uczestnicy grupy samopomocowej z Programu Aktywności Lokalnej Pogoń. Przy słodkim poczęstunku i filiżance kawy uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami z działalności klubowej, był czas na rozmowy o wspólnych problemach i pomysłach na przyszłość.

24 września uczestnicy mieli możliwość obejrzenia w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Żeromskiego  emocjonującego pojedynku piłkarzy ręcznych MKS Padwa Zamość - Zagłębie Sosnowiec. Uczestnicy byli pod wrażeniem ekspresji gry piłkarzy i atmosfery na stadionie.