„Dzień Ziemi” – Klub dla Mieszkańców „Konstantynów”


Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne, które obchodzimy 22 kwietnia. W 2022 roku hasło przewodnie brzmi: ,,Inwestujemy w naszą planetę”. Celem Światowego Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Zieloną Planetę.

Uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej ,,Konstantynów’’, pracownicy ,,SUMITOMO SHI FW Energia Polska sp. z.o.o’’, uchodźcy z Ukrainy, pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych (MZUK) wzięli udział we wspólnej akcji sprzątania dzielnicy. Kontenery na zalegające śmieci dostarczył MZUK  i zajął się ich wywozem.

Zwieńczeniem pracowitego dnia był poczęstunek grillowy przygotowany przez Restaurację Belvedere, który zapewnił SHI FW Energia Fakop i SHI FW Energia Polska. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w sprzątaniu dzielnicy otrzymali od ,,SUMITOMO SHI FW Energia Polska sp. z.o.o” upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instytucjom za zaangażowanie i poświęcony czas. Wspólne sprzątanie było okazją do integracji społeczności lokalnej.