Wydarzenia


Październik - wydarzenia w klubie młodzieży, seniorów oraz rodzin w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

W miesiącu październiku uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej powstałego w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” brali udział w licznych i ciekawych zajęciach. Na początku miesiąca seniorzy wybrali się w podróż do Zaczarowanego Lasu na biesiadę cygańską. Przy pięknej muzyce i w otoczeniu cudownej przyrody spędzili wspaniale czas. W ramach poszerzania wiedzy seniorzy udali się do Częstochowy - zwiedzili Muzeum Zapałek, poznali proces ich tworzenia oraz historię fabryki. Następnie udali się do Biblioteki na Jasnej Górze, gdzie mogli obejrzeć i dotknąć Biblię z XV w i XVI w.  oraz inne arcydzieła literatury z tego okresu. Na koniec miesiąca odbył się „Bal seniora” podczas którego seniorzy brali udział w licznych   konkurencjach i zabawach tanecznych oraz poczęstunku. Październik był również aktywny dla młodzieży. W ramach szerzenia idei wolontariatu, klubowicze wzięli udział w  wizycie studyjnej w schronisku dla zwierząt w Milowicach. Uczestnicy projektu pozyskali wiedzę na temat opieki nad zwierzętami, zasad działania schroniska i wolontariatu, którą wdrożyli  w praktyce, biorąc czynny udział w spacerach ze zwierzętami. W ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” – odbyły się zajęcia plastyczne, fotograficzne i kulinarne dla młodzieży, seniorów  oraz dzieci  z  klubu rodzin i ich otoczenia. 

ac pazdziernik2-minipx.jpgac pazdziernik1-minipx.jpgac pazdziernik3-minipx.jpgac pazdziernik4-minipx.jpgac pazdziernik6-minipx.jpgac pazdziernik5-minipx.jpgac pazdziernik7-minipx.jpgac pazdziernik8-minipx.jpgac pazdziernik10-minipx.jpgac pazdziernik9-minipx.jpg


Sierpień - wydarzenia w klubie młodzieży, seniorów oraz rodzin w ramach projektów „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego” oraz „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

Uczestnicy Programów Aktywności Lokalnej powstałych w ramach projektów: „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” oraz „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego”  aktywnie spędzali ostatni miesiąc wakacji. Młodzież rozpoczęła sierpniową przygodę wizytą w Muzeum Medycyny i Farmacji w Sosnowcu, gdzie miała możliwość zapoznania się z eksponatami medycyny i farmacji  pochodzącymi z  XVIII i XIX wieku oraz historią zielarstwa. Pod koniec zwiedzania odbyły się zajęcia plastyczne – zdobienie farbami toreb i koszulek motywami dot. tematyki zdrowia, ciała ludzkiego i medycyny.Jak co miesiąc, młodzież ćwiczyła umiejętności pływackie na Basenie Miejskim przy ul. Żeromskiego. Po wysiłku fizycznym młodzież udała się do pizzerii na pyszną pizzę.  Dzieci z klubu rodzin i  klubu młodzieży obejrzały dwa seanse filmowe - „Wilk w owczej skórze” oraz „ Toy Story 4”. Najmłodsi skorzystali z fantastycznej zabawy w Ninja Parku - bawilandii. Wraz z młodzieżą z klubu, dzieci odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne – „Burrolandia”, gdzie obcowały ze zwierzętami, karmiły je, dbały o ich czystość. Pod koniec wizyty odbył się grill integracyjny połączony z  konkursami sportowo-plastycznymi i nagrodami dla każdego uczestnika.
Z uwagi na korzenie górnicze i tradycje regionu, dzieci zwiedziły Sztolnię Luiza, poznając tajniki pracy górnika i historię górnictwa na ternie Śląska i Zagłębia. 
W ramach warsztatów plastycznych  młodzież oraz młodsze dzieci  ćwiczyły swoje manualne zdolności przygotowując świece zapachowe, bransoletki, albumy na zdjęcia, torby i koszulki oraz kwiaty z wydmuszek.  Po zajęciach skorzystały z poczęstunku w postaci hamburgerów.
Dodatkowo,  dzieci  i młodzież z klubów aktywnie spędzili czas w sali trampolin - Jumpmax,  basenie miejskim - Sielec, ściance wspinaczkowej w Poziomie 450 oraz w Aquaparku „Nemo”.
Ponadto, seniorzy i młodzież oraz uczestnicy klubu rodzin odwiedzili Park Etnograficzny w Chorzowie. Wycieczka zakończyła się ogniskiem integracyjnym. 
Uwieńczeniem wakacyjnych atrakcji był wyjazd do Manufaktury Słodyczy, w której dzieci wyrabiały lizaki i cukierki  oraz piekły pizzę. Razem z seniorami odwiedziły  też Kopalnię Soli w Wieliczce.
Wakacje 2019r. organizowane w ramach projektów - „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” oraz „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego” obfitowały w wiele atrakcji, edukacyjnych wyjazdów oraz ciekawych zajęć.

Sierpień AC MORS 1-minipx.jpgSierpień AC MORS 2-minipx.jpgSierpień AC MORS 3-minipx.jpgSierpień AC MORS 4-minipx.jpgSierpień AC MORS 5-minipx.jpgSierpień AC MORS 6-minipx.jpgSierpień AC MORS 7-minipx.jpgSierpień AC MORS 9-minipx.jpgSierpień AC MORS 10-minipx.jpgSierpień AC MORS 11-minipx.jpgSierpień AC MORS 12-minipx.jpgSierpień AC MORS 8-minipx.jpg


 

Lipcowe aktywności w klubie młodzieży oraz rodzin w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

Uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej powstałego w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” aktywnie spędzili pierwszy miesiąc wakacji. Najmłodsi odwiedzili bawialnię Baby Fit 2 w Sosnowcu przy ulicy Teatralnej oraz posmakowali pysznych lodów z naturalnych składników. W związku ze słoneczną  pogodą dzieci i młodzież korzystały z Basenu Miejskiego na Sielcu, akwenu wodnego „Stawiki”, a w dni pochmurne z Basenu Krytego przy ulicy Żeromskiego oraz Aquaparku „Nemo” w Dąbrowie Górniczej. W ramach zajęć plastycznych dzieci i młodzież zdobiły własnoręcznie spersonalizowane ekologiczne płócienne torby, wyrabiały zapachowe mydła oraz dopracowywały metodę plastyczną decupage oraz scrapbooking. Ponadto, uczestnicy projektu obejrzeli w sosnowieckim kinie ”Helios” film pt. „Sekretne życie domowych zwierząt”. Dodatkowo, w budynku Pal Centrum przy ul. Modrzejowskiej zorganizowano dla młodzieży seans filmowy. Ponadto, dzieci miały możliwość zwiedzenia zajezdni tramwajowej w Będzinie, gdzie aktywnie uczestniczyły w procesie mycia tramwaju oraz poznały bliżej zawód motorniczego.

 

AKTWNE CENTRUM LIPIEC 1-minipx.jpgAKTWNE CENTRUM LIPIEC 3-minipx.jpgAKTWNE CENTRUM LIPIEC 4-minipx.jpgAKTWNE CENTRUM LIPIEC 2-minipx.jpg

 

 


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w sierpniu

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.
W sierpniu dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem :

Dyżury prawnika w dniach : 
14.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
21.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
28.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Dyżury psychologa w dniach :
01.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
08.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
21.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
26.08.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.


Czerwiec - wydarzenia w klubie młodzieży, seniorów oraz rodzin w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

 

 

W miesiącu czerwcu, uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej powstałego w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” brali udział w licznych i ciekawych zajęciach.

 

Z okazji Dnia Dziecka młodzież z utworzonego w projekcie Klubu młodzieży oraz Klubu rodzin skorzystała z poczęstunku w MC Donald oraz pysznych lodów.

 

W ramach ekoakcji „Czysta dzielnica zachwyca” odbyły się kolejne ekowykłady i pogadanki z dziećmi. Dzieci nabyły wiedzę z zakresu segregacji śmieci, recyklingu oraz oszczędnego korzystania z wody i energii w warunkach domowych. Przedszkolaki otrzymały eko upominki.

 

W dniu 29 czerwca odbył się finał akcji „Czysta dzielnica – zachwyca”. Dzieci i młodzież oraz seniorzy z dzielnicy Kazimierz Górniczy i Juliusz oraz dzielnicy Centrum w ramach wzajemnej pomocy między dzielnicami sprzątali teren parku przy ul. Urbanowicz oraz Parku przy ul. Czołgistów, wręczali ulotki zachęcające do sprzątania po pupilach. Uwieńczeniem akcji było wkopanie kosza na psie odchody oraz wspólny grill integracyjny.

 

Młodzież i dzieci doskonaliły swoje umiejętności jazdy na wrotkach w Kołowrotku. W związku z upalną aurą dzieci udały się z pracownikami socjalnymi na Basen Miejski oraz do Aquaparku „Nemo” .
W ramach zajęć plastycznych dzieci i młodzież zdobiły własnoręcznie spersonalizowane ekologiczne płócienne torby.

 

Aktywny czerwiec 1-minipx.jpgAktywny czerwiec 2-minipx.jpgAktywny czerwiec 3-minipx.jpgAktywny czerwiec 4-minipx.jpgAktywny czerwiec 5-minipx.jpgAktywny czerwiec 6-minipx.jpg

 

 


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w lipcu

 

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnych.
W maju dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Dyżury prawnika w dniach :  
 17.07.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
 24.07.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
 31.07.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
 
Dyżury psychologa w dniach :
 18.07.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
 25.07.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.a

 


 

Aktywny maj w klubie młodzieży i  seniorów w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

 

W miesiącu maju bieżącego roku, uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej powstałego w ramach projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” brali udział w licznych i ciekawych zajęciach. W dniu 19.05 br. młodzież i wolontariusze wzięli udział w akcji eko  „Czysta dzielnica -zachwyca” zachęcając  do sprzątania po pupilach oraz dbania o czystość w swojej dzielnicy. W ramach szerzenia idei wolontariatu, klubowicze wzięli udział w  wizycie studyjnej w schronisku dla zwierząt w Milowicach. Pozyskali wiedzę na temat opieki nad zwierzętami, zasad działania schroniska i wolontariatu, którą wdrożyli w praktyce, biorąc czynny udział w spacerach ze zwierzętami oraz sprzątając po pupilach. W ramach akcji „Czysta dzielnica-zachwyca” pracownicy socjalni udali się do przedszkola miejskiego nr 12 celem przeprowadzenia eko wykładu dla najmłodszych. Dzieci uczyły się segregować śmieci, obejrzały bajkę edukacyjną na ten temat, rozwiązywały zadania ekologiczne w książeczkach. Na koniec zajęć otrzymały ekologiczne upominki.  
Seniorzy mieli możliwość zwiedzenia zabytkowego zamku w Mosznej, podziwiali ciekawą architekturę budowli, bogato zdobione pokoje oraz ogród otaczający zamek. Uwieńczeniem wycieczki był koncert w ramach Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii. Ponadto, seniorzy uczestniczyli w zajęciach   plastycznych, wykonując albumy metodą scrapbookingu. Młodzież z okazji Dnia Matki wykonała ozdobne serca metodą decupage.

Maj AC 1-minipx.jpgMaj AC 2-minipx.jpgMaj AC 3-minipx.jpgMaj AC 4-minipx.jpgMaj AC 5-minipx.jpgMaj AC 6-minipx.jpgMaj AC 7-minipx.jpgMaj AC 8-minipx.jpgMaj AC 9-minipx.jpg

 

 


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w czerwcu

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać
z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.

W czerwcu dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem :

Dyżury prawnika w dniach :
05.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
12.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
17.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
26.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Dyżury psychologa w dniach :
06.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
13.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
26.06.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42

 


 

Kwietniowe wydarzenia w klubie młodzieży, seniorów oraz rodzin w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

 

W miesiącu kwietniu bieżącego roku, uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej powstałego w ramach projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” brali udział w licznych i ciekawych zajęciach.

 

Młodzież, seniorzy oraz dzieci uczestniczyli w warsztatach plastycznych – scrapbooking, podczas których mieli okazję sprawdzić swoje zdolności manualne, przygotowując i zdobiąc kratki okolicznościowe oraz albumy na zdjęcia. Dbając o kondycję fizyczną, młodzież doskonaliła swoje umiejętności pływackie na Basenie Miejskim przy ulicy Żeromskiego.

 

W ramach inicjatywy społecznej „Czysta dzielnica zachwyca” odbył się wykład na temat ekologii oraz projekcja filmu dokumentalnego dotyczącego skutków zanieczyszczania środowiska. Na zakończenie spotkania dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym wiedzę ekologiczną, połączonym z nagrodami. Ponadto, korzystając ze słonecznej pogody dzieci i młodzież spędzili aktywnie czas w Parku im. J. Kuronia, jeżdżąc na hulajnogach i rolkach.

AC kwiecień 1-minipx.jpgAC kwiecień 2-minipx.jpgAC kwiecień 3-minipx.jpgAC kwiecień 4-minipx.jpg

 

 


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w maju

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.
W maju dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Dyżury prawnika w dniach:
08.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
15.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
22.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
28.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Dyżury psychologa w dniach:
16.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
23.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
30.05.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.


 

Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w kwietniu

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.

W kwietniu dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

Dyżury prawnika w dniach: 

 

03.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
10.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
17.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
24.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

 

Dyżury psychologa w dniach:

 

04.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
11.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00
29.04.2019r. w godz. od 14.00 do 18.00

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.


 

Ferie zimowe w ramach Programów Aktywności Lokalnej w projektach: „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” oraz „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego”

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych młodzież z klubów działających w ramach projektów „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” oraz „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego” uczestniczyła w licznych i ciekawych zajęciach. W ramach poszerzania wiedzy historycznej odbyła się wycieczka do Pszczyny. Dzieci zwiedziły Muzeum Zamkowe i poznały historię zamku oraz losy jego właścicieli.

Ferie były również aktywnie sportowo. Młodzież odwiedziła park trampolin, lodowisko  oraz pływalnię miejską. W dzień Św. Walentego odbyła się dyskoteka z poczęstunkiem.

Ponadto, w ramach szerzenia idei wolontariatu, klubowicze wzięli udział w  wizycie studyjnej w schronisku dla zwierząt w Milowicach. Pozyskali  wiedzę na temat opieki nad zwierzętami, zasad działania schroniska i wolontariatu, którą wdrożyli  w praktyce, biorąc czynny udział w spacerach ze zwierzętami. Młodzież skorzystała również z atrakcji w Laserhouse oraz paintballu. Była także w kinie na sensie filmowym pt. „Pies, który wrócił do domu.”

Na zakończenie ferii młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych decupage, wyrobie mydeł oraz wzięła aktywny udział w plansza festiwalu - zabawie przy grach planszowych.  
Najmłodsi uczestnicy klubu rodzin skorzystali z atrakcji w sali zabaw „Baby-fit”. W ramach projektu „MORS” dzieci uczestniczyły również w zajęciach sensoryczno-plastycznych, tworząc piękne łapacze snów oraz brały udział w zajęciach tanecznych - Zumba Kids organizowanych w Klimontowskim Centrum Aktywności Rodzinnej.

Ferie MORS i Centrum 5-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 9-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 2-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 1-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 6-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 8-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 3-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 4-minipx.jpgFerie MORS i Centrum 7-minipx.jpg


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w marcu

 

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.
W marcu dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:


Dyżury prawnika w dniach: 
06.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30
13.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30
20.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30
27.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30
Dyżury psychologa w dniach:
14.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30
21.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30
28.03.2019r. w godz. od 14.30 do 18.30 
Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady prawne w lutym

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.
W miesiącu lutym dyżury z zakresu poradnictwa prawnego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Dyżury prawnika w dniach:

 

19.02.2019r. w godz. od 15.00 do 19.00

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne w lutym

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa. W miesiącu lutym dyżury z zakresu poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

Dyżury psychologa w dniach:

 

  • 19.02.2019r. w godz. od 15.00 do 19.00
  • 26.02.2019r. w godz. od 15.00 do 19.00 

 

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.

 


Inicjatywy w ramach Programu Aktywności Lokalnej w miesiącu styczniu w projekcie „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

 

W miesiącu styczniu, pomimo licznych obowiązków związanych z życiem szkolnym, młodzież działająca w klubie powstałym w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” uczestniczyła w wielu ciekawych zajęciach. W ramach pomocy wolontaryjnej dzieci odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt, wyprowadzając psy na spacer oraz karmiąc zwierzęta przysmakami pozyskanymi od sponsora. Z uwagi na dużą popularność jaką wśród uczestników projektu  cieszą się zajęcia plastyczne, kontynuowany był cykl warsztatów artystycznych. W styczniu br. młodzież własnoręcznie wykonywała mydła, jak również doskonaliła metodę zdobienia przedmiotów  techniką decoupage. Początek nowego roku był również aktywny sportowo. Młodzież odwiedziła lodowisko miejskie znajdujące się przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu.

Seniorzy również aktywnie spędzali czas wolny, biorąc udział w spotkaniu z panem Pawłem Ptakiem miłośnikiem i pasjonatem historii miasta Sosnowca, który w bardzo interesujący sposób przedstawił historię miasta w okresie przedwojennym, ilustrując wszystko slajdami z tego okresu. Ponadto, młodzież doskonaliła swoje umiejętności językowe podczas spotkań na kursach języka angielskiego i niemieckiego. Kontynuowane były również warsztaty budowania współpracy w zespole zadaniowym. Klubowicze poszerzali także wiedzę z zakresu informatyki na warsztatach komputerowych.

Styczeń Centrum 1-minipx.jpgStyczeń Centrum 2-minipx.jpgStyczeń Centrum 3-minipx.jpgStyczeń Centrum 4-minipx.jpgStyczeń Centrum 5-minipx.jpgStyczeń Centrum 6-minipx.jpg

 


Warsztaty decoupage w ramach projektu pn. „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

W dniach 13 oraz 20 grudnia uczestnicy projektu oraz otoczenie Programu Aktywności Lokalnej realizowanego w ramach  projektu pn. „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!”  wzięli udział w warsztatach decoupage. Podczas warsztatów uczestnicy poznali technikę zdobniczą decoupage i dowiedzieli się, jak w prosty, ale efektowny sposób ozdabiać przedmioty. Uczestnicy poznali pracę z serwetkami, umiejętność łączenia kolorów, układania ciekawych kompozycji oraz ich zabezpieczania. Podczas warsztatów samodzielnie ozdabiali drewniane przedmioty, butelki oraz bombki. Celem zajęć było rozwijanie aktywności twórczej, a także kształtowanie warsztatu pracy poprzez poznawanie nowych technik, form plastycznych i technicznych. Twórcza praca sprawiała uczestnikom warsztatów wiele przyjemności, a efekt końcowy w postaci samodzielnie wykonywanych prac dał  sporo satysfakcji i zadowolenia.

Decoupage 1-minipx.jpgDecoupage 2-minipx.jpgDecoupage 3-minipx.jpgDecoupage 4-minipx.jpgDecoupage 5-minipx.jpgDecoupage 6-minipx.jpgDecoupage 7-minipx.jpg

 


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w miesiącu styczniu

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.

 

W miesiącu styczniu dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem :

 

Dyżury prawnika w dniach : 

 

  • 03.01.2019r. w godz. od 13.30 do 15.30
  • 07.01.2019r. w godz. od 13.30 do 15.30
  • 16.01.2019r. w godz. od 13.30 do 15.30
  • 17.01.2019r. w godz. od 13.30 do 15.30

Dyżury psychologa w dniach :

 

  • 07.01.2019r. w godz. od 10.00 do 14.00
  • 21.01.2019r. w godz. od 10.00 do 14.00

 

 

Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.

 

 


 

Zabawa mikołajkowa w ramach projektu pn. „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” oraz projektu pn. Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego”

W dniu 10 grudnia dzieci z Klubów Rodzin utworzonych w ramach  Programów Aktywności Lokalnej projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” oraz projektu pn. „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego”  uczestniczyły w zabawie mikołajkowej.  Brały udział  w licznych konkursach i zabawach, m.in. bieg kelnera, quiz mikołajkowy, gry zręcznościowe, za które otrzymały nagrody i upominki. Atrakcją wieczoru były eksperymenty - magiczna fasola oraz własnoręcznie stworzony przez  naszych milusińskich śnieg. Dzieci skorzystały ze słodkiego poczęstunku - ciast, babeczek i galaretek z bitą śmietaną.  Maluchy pomalowały buzie  i skręciły balony. Na zakończenie wieczoru dzieci odwiedził  Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. 

Mikołaj II 1-minipx.jpgMikołaj II 5-minipx.jpgMikołaj II 2-minipx.jpgMikołaj II 3-minipx.jpgMikołaj II 4-minipx.jpgMikołaj II 6-minipx.jpg


 

Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w miesiącu grudniu

 

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.
W miesiącu grudniu dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem :

Dyżury prawnika w dniach : 
      06.12.2018r. w godz. od 13.30 do 15.30
      12.12.2018r. w godz. od 13.00 do 15.30
 
Dyżury psychologa w dniach :
       03.12.2018r. w godz. od 10.00 do 14.00
       10.12.2018r. w godz. od 10.00 do 14.00
       17.12.2018r. w godz. od 11.30 do 15.30
  
Miejsce odbywania dyżurów - Sosnowiec, ul. Modrzejowska 42.

 


 

Warsztaty kulinarne w ramach projektu pn. „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!” oraz projektu pn. Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego”

 

 

W dniu 19 listopada zorganizowano - w ramach Programów Aktywności Lokalnej projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” oraz projektu pn. „Miejski Ośrodek Rozwoju Społecznego”- inicjatywę oddolną w postaci kolejnych warsztatów pn. „Kulinarne inspiracje”. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy działających w projektach Klubów – Seniora, Młodzieży, Rodzin oraz osoby tworzące otoczenie Programu Aktywności Lokalnej.


Podczas przedmiotowych warsztatów uczestnicy, podzieleni na drużyny wzięli udział w konkurencjach kulinarnych. Pierwsza konkurencja sprawdzała umiejętność przygotowania – według wcześniej wylosowanych przepisów – ciast i deserów bez pieczenia, m.in. tiramisu, sernika na zimno.  Kolejna konkurencja polegała na skomponowaniu według autorskiego pomysłu uczestników ulubionej sałatki warzywnej z wykorzystaniem dostępnych, sezonowych składników kulinarnych.


Po zakończonych konkurencjach miała miejsce degustacja przygotowanych potraw. Aktywny udział w warsztatach zwieńczyło uroczyste rozdanie dyplomów wraz z drobnymi upominkami w postaci kuchennych przyborów oraz książek o tematyce kulinarnej.


Warsztaty odbyły się w pracowni gastronomiczno-edukacyjnej,  dzięki gościnności Dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ulicy Grota Roweckiego 64.


warsztaty kulinarne II 1-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 2-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 3-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 4-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 5-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 6-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 7-minipx.jpgwarsztaty kulinarne II 8-minipx.jpg

 


Warsztaty kulinarne w ramach projektu „Aktywne Centrum-Szansa dla Nas!”

 

 

W dniu 29 października zorganizowano - w ramach Programu Aktywności Lokalnej projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” - inicjatywę oddolną w postaci warsztatów pn. „Kulinarne inspiracje”. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy działających w projekcie Klubów – Seniora, Młodzieży, Rodzin oraz osoby tworzące otoczenie Programu Aktywności Lokalnej.

 

Podczas przedmiotowych warsztatów uczestnicy, podzieleni na drużyny wzięli udział w konkurencjach kulinarnych. Pierwsza konkurencja sprawdzała umiejętność przygotowania – według wcześniej wylosowanych przepisów – ciast i deserów bez pieczenia, m.in. tiramisu, musu czekoladowego, sernika na zimno.  Kolejna konkurencja polegała na skomponowaniu według autorskiego pomysłu uczestników ulubionej sałatki owocowej lub warzywnej z wykorzystaniem dostępnych, sezonowych składników kulinarnych.

 

Najmłodsi uczestnicy warsztatów przygotowali smakowite owocowe szaszłyki.

 

Po zakończonych konkurencjach miała miejsce degustacja przygotowanych potraw. Aktywny udział w warsztatach zwieńczyło uroczyste rozdanie dyplomów wraz z drobnymi upominkami w postaci kuchennych przyborów oraz książek o tematyce kulinarnej.

 

Warsztaty odbyły się w pracowni gastronomiczno-edukacyjnej, dzięki gościnności Dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ulicy Grota Roweckiego 64.

Warsztaty kulinarne 1-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 3-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 2-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 3a-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 4-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 6-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 8-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 5-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 7-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 9-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 13-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 10-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 12-minipx.jpgWarsztaty kulinarne 11-minipx.jpg


Punkt Porad Mieszkańców - bezpłatne porady psychologiczne oraz prawne w miesiącu listopadzie

W związku z realizacją projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, mieszkańcy Centrum Sosnowca mogą skorzystać
z bezpłatnych porad psychologa oraz prawnika.

 

W miesiącu listopadzie dyżury z zakresu poradnictwa prawnego oraz poradnictwa psychologicznego dla osób fizycznych odbędą się zgodnie z poniższym