Maj w klubie mieszkańca „Kazimierz”


Członkowie klubu mieszkańca „Kazimierz” bardzo aktywnie spędzili wiosenne miesiące. Seniorzy spotykali się na zajęciach z szycia, podczas których wykonali piękne plecaki oraz torby. Brali również udział w zajęciach manualnych, na których ćwiczyli swoje umiejętności w zakresie zdobienia i malowania min. ozdobnych doniczek kwiatowych. Wraz z seniorami z projektu „Aktywne Centrum – Szansa dla Nas! II edycja”, odbył się również coroczny Bal Seniora, który wpisał się już w tradycję kazimierzowskiego PAL-u. Wspólna zabawa i integracja, oraz dobra atmosfera towarzyszyła każdemu ze spotkań.

Młodzież wzięła udział w akcji „Czysta dzielnica”, polegającej na sprzątaniu najbliższej okolicy oraz roznoszeniu ulotek promujących zachowania ekologiczne. Dziewczęta pod okiem pracownika socjalnego oraz wolontariuszy, współpracowały również ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu, wyprowadzając psy na spacer.

Najmłodsi klubowicze regularnie brali udział w zajęciach manualno – plastycznych, tworząc piękne upominki dla mam, min. pudełka ozdobione metodą decupage, łąki kwiatowe, kartki okolicznościowe, biżuterię, prasowanki. Dzieci brały również udział w zajęciach animacyjnych, ruchowych, grach i zabawach.